Warhammer 40000: Podbój

CYKL Liderzy - Ragnar Czarnogrzywy

2016-04-21 11:24:36

Prezentujemy nowy cykl, który zagości na naszej stronie. Będziemy w nim publikować artykuły najlepszych graczy w Polsce dotyczące poszczególnych liderów. Dziś Łukasz "Raskoks" Bigos opisuje Ragnara. Zapraszamy do tej bardzo ciekawej lektury!


Tym wpisem rozpoczynamy cykl artykułów  "Liderzy", opisujący poszczególnych liderów frakcyjnych, ich słabe i mocne strony.
Na pierwszy ogień idzie ulubiony przedstawiciel "smerfów" czyli Ragnar. Nasz czarnogrzywy kolega znany jest z tego, iż pomimo początkowej niechęci graczy do jego osoby ("Cato jest lepszy"),  na stałe zagościł w panteonie (top tier) topowych liderów - i póki co nie chce go opuścić :)

zobacz więcej...

autor: Stach

Liga Grubasów 40K - Listopad

2014-11-06 22:33:21

Witam ponownie, w Lidze Elitarnych (i drogich) jednostek. W tym miesiącu zapraszam na skromną aktualizację rankingową (skromną, ponieważ otrzymałem bardzo małą ilość głosów, tak jakby graczom właściwie nie zależało na wdzięcznych jednostkach z cechą elita - trzeba to zmienić!). Do tego ujawniamy debiut nowego członka klubu z pierwszego dodatku Cyklu Liderów. Zapraszam do czytania i głosowania.

 

zobacz więcej...

autor: Przemo

Karta Miesiąca - Orkowe Działo

2014-11-06 20:01:21

Witam ponownie w Karcie Miesiąca; cyklu tworzonym przez Jaszczura, gdzie przedstawiane są ciekawe karty oderujące niestandardowe opcje toczenia rozgrywki. Tym razem, prosto z Chile, Jaszczur poleca wam inwestycję w Orkowy sprzęt ciężki. Orkowe Działo, przez niejednego już przeklinane, czasem wypalające w zła stronę (ale to tylko wina dowodzącego co nie?) ma swój potencjał i postaramy się go w pełni wydobyć w poniższym tekście połączonym z dyskusją na forum. Jako bonus, spis Orkowej talii dla chętnych spróbowania swoich sił w Podbojowym rzemiośle w Orkowym stylu.

 

zobacz więcej...

autor: Przemo

Karta Miesiąca - Eskadra Dzikich Jeźdzców

2014-10-11 01:37:01

Zapraszam na nowy cykl mini artykułów połączonych z dyskusją na temat poszczególnych kart, serwowany nam przez weterana karcianego - Jaszczura. Dziś pierwszy tekst traktujący o Eskadrze Dzikich Jeźdzców, ktorych udało mi się jeszcze przed premierą przemianować na "Psychoklauny".

zobacz więcej...

autor: Przemo

Liga Grubasów 40K - część III

2014-10-05 01:46:05

Cześć wszystkim!

Zapraszam na ostatnią odsłonę wstępnego rankingu dużych jednostek, jakimi przyjdzie nam pograć w Podboju. Na deser przygotowałem największe atrakcje, bo jednostki, które zdążyły okryć się niemałą sławą, choć od premiery minęły ledwo dwa dni! Przydzielę, więc punkty ostatnim z Elitarnych, a następnie złożę to wszystko w jedną całość i przedstawię ranking wyjściowy "grubasów" wraz z zasadami jego funkcjonowania.

zobacz więcej...

autor: Przemo

Liga Grubasów 40K - część II

2014-10-02 01:33:24

Druga część prezentacji Ligi Grubasów, czyli jednostek, które zazwyczaj są za drogie, ale które wszyscy kochamy i chcielibyśmy nimi robić miazgę! Dziś, mamy aż pięciu delikwentów do zapunktowania, nie tracąc, więc czasu, startujemy!


(Niewtajemniczonych zapraszam do części pierwszej)

zobacz więcej...

autor: Przemo

Liga Grubasów 40K

2014-09-25 01:48:11

Cześć!

Po ostatnim Tour de Traxis, wpadł mi do głowy pewien pomysł, sprowokowany dokładniejszym przyglądaniem się krajobrazom planet. Ferrin, Osus IV i Plannum...

Na wstępie podpowiem, że chodzi o wielkie i drogie jednostki, na które zwykło się wołać "grubasy", choć nie mają nic wspólnego z hamburgerami z tektury i frytkami w cienkich papierkach. Podbój oferuje całkiem pokaźną ilość tych potężnych kart, które zawsze pociągają też za sobą wysoką cenę. Czy adekwatną? A nawet jeśli nie, to czy graczom starczy (wiadomo czego) aby i tak nimi zagrać? Który z mega-koksów jest najlepszy?

Zapraszam na Ligę Grubasów!

zobacz więcej...

autor: Przemo

Przewodnik po Sektorze Traxis

2014-09-23 12:47:51

Witajcie Ponownie!

Pewnie słyszeliście juz o przeciekach z Administratum, o planowanej dacie inwazji na Traxis? Wiadomości, jak można by się spodziewać, rozchodzą się błyskawicznie, choć nie zawsze w takiej formie, jakiej byśmy sobie życzyli. Nie mniej, jeśli dobrze liczę, zostało nam ledwie 9 dni! Przeczuwając taki obrót spraw, jakiś czas temu postanowiłem oblecieć sektor Traxis i przyjrzeć mu się nieco bliżej, korzystając z okazji, że nie fruwają tu jeszcze kapsuły desantowe ani floty wojenne obcych. Trzeba przyznać, że jest, o co walczyć i wcale się nie dziwię, że ściągają tu wybitni dowódcy, by zagarnąć dla siebie, co się tylko da. Dla was, oczywiście sporządziłem, mały raporcik, w formie przewodnika turystyczno-taktycznego po Traxis.

Zapraszam!

zobacz więcej...

autor: Przemo

podboj.galakta.pl , Designed by Vasquez